WwW.ViNi-Dj.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
WwW.ViNi-Dj.Tk

Muzik 24/7
 
ForumForum  tek djradiotek djradio  Latest imagesLatest images  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dj_Vini
Admin
Admin



Numri i postimeve : 95
Registration date : 10/09/2008

Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron Empty
MesazhTitulli: Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron   Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron Icon_minitimeThu Oct 02, 2008 5:16 pm

Nuk jam shtatzėnė dhe as e martuar, bashkėjetoj normalisht. “Zero Zero” albumi i ri, u promovua nė “Sheshin 21″

Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron Normal15


Eshtė rikthyer pėrsėri uragani me emrin Genta Ismajli, njė nga kėngėtaret mė ritmike dhe dienamike tė skenės shqiptare. Plot dėshirė pėr tė realizuar diēka tė re, ajo vjen me albumin e saj mė tė fundit, tė titulluar “Zero Zero”. Album, i cili do tė pėrmbajė dhe kėngė si nė gjuhėn shqipe ashtu edhe nė atė angleze, veē tregut shqiptar do tė synojė pashmangshmėrisht dhe atė amerikan; ėshtė promovuar ditėn e enjte nė “Sheshin 21″ nė Prishtinė, nė njė mbrėmje magjike. Nė njė intervistė pėr “Gazeta Shqiptare”, kėngėtarja Genta Ismajli vjen me mė tė rejat e saj nga jeta profesionale, me tė gjithė tė vėrtetėn pėr fjalėt e ndarjes sė saj nga Miloti dhe lidhjes me Bleron, tė vėrtetėn pėr shtatzėninė e pėrfolur, si edhe pėr njė martesė tė mundshme. Gjithashtu, kėngėtarja bukuroshe tregon dhe atė anė tė saj qė jo tė gjithė e njohin, pėr dėshirat dhe temperamentin e vet, si dhe pėr planet pėr periudhėn e verės dhe pėr pushimet e programuara nė muajin e ardhshėm.

Kėto ditė keni bėrė promovimin e albumit tuaj tė ri nė Kosovė, mund tė na thoni diēka?

Po ėshtė e vėrtetė. Ditėn e enjte nė “Sheshin 21″, nė kryeqytetin e Kosovės, Prishtinė, bėra promovimin e albumit tim mė tė fundit dhe mendoj se kam sjellė njė gjė tė re pėr fansat e mi, duke shpresuar qė do e pėlqejnė. Albumi titullohet “Zero Zero”.

Albumi pėrmban kėngė nė gjuhėn angleze dhe atė shqipe, a do tė synojni me tė dhe tregun amerikan?

Po ėshtė e vėrtetė. Ai do tė ketė kėngė si nė gjuhėn angleze, ashtu edhe nė shqip. SigSigurisht qė hyrja nė tregun amerikan do tė ishte njė sukses i vėrtetė pėr mua, gjithsesi, ėndrra ime ishte ta provoja dhe mė nė fund do e realizoj.

A do tė shoqėrohet me ndonjė sigėl, me klip?

Po, patjetėr qė do tė shoqėrohet me njė tė tillė, por pėr momentin nuk kam vendosur ende se me cilėn kėngė.

A do tė promovohet ai edhe nė Tiranė?

Po, patjetėr, por ende nuk e kam vendosur se kur dhe ku do e organizoj festėn time tė vogėl pėr “Zero Zero”.

Vera pėr ju do tė jetė e mbushur me koncerte dhe punė, apo me pushime?

Me pak punė, sidomos me angazhimet pėr albumin e ri.Kam planifikuar qė muajin tjetėr do tė jem me pushime.

Po plane pėr pushime a keni, dhe ku do t’i kaloni?

Pėr momentin ende nuk e kam vendosur se ku.

Preferoni plazhin apo malin?

Plazhin, ėshtė mė bukur.

Nė thashethemet nė media thuhet se jeni ndarė nga Miloti, tė cilin e kanė cilėsuar si (ish-burrin tuaj) dhe jeni lidhur me Bleron, si i cilėsoni kėto fjalė?

Jo, nuk jemi ndarė, janė vetėm thashetheme nė media, qė pėrhapen sa lart-poshtė.Unė dhe Miloti jemi shumė mirė bashkė e siē e dinė shumė njerėz, ne jetojmė nė njė shtėpi prej disa vitesh. Vazhdojmė tė merremi me jetėn tonė dhe angazhimet tona, sepse Miloti ėshtė gjithnjė krah meje.Ndėrkaq, mes meje dhe Bleros nuk ka asgjė, ai ka njė tė dashur dhe ėshtė vetėm njė koleg i imi.

A jeni vėrtet e martuar?

Ende jo, vetėm jetoj sė bashku me Milotin.

Po djali me flokėt e gjatė biond, me tė cilin keni dalė nė fotot, kush ėshtė?

Ha ha ha. Nuk ėshtė asgjė, ai ėshtė njė familjar i imi.

Ka fjalė qė ju cilėsojnė shtatzėnė, si pėrgjigjeni?

Jo, nuk ėshtė aspak e vėrtetė.

Ēfarė mendoni pėr thashethemet, sa juprekin ato?

Qė nuk janė tė vėrteta, janė vetėm fjalė koti.

Kush ėshtė personi mė i rėndėsishėm nė jetėn tuaj?

Miloti.

A besoni nė Zot?

Po, besoj shumė.

A nervozoheni shpejt dhe si reagoni kur jeni nervoze?

Mė ndodh tė nervozohem shumė shpesh dhe reagoj vėrtet shumė keq. Hehe..

Karakterizoheni si njė kėngėtare shumė dinamike, ēfarė tipi jeni nė jetėn e pėrditshme?

Nė jetėn e pėrditshme jam tip serioz, i ndėrthurur me natyrė sportive.

Thuhet se mes kėngėtarėsh nuk ka miq tė vėrtetė, ju si mendoni?

Unė nuk jam e mendimit qė nuk ka miq tė vėrtetė, pėr mua dhe mes kėngėtarėve mund tė ketė miq.

Cilėt janė kėngėtarėt qė keni mė shumė shoqėri?

Mund tė pėrmend miken time, Adelina Ismajli…..

Nėse nuk do tė ishit bėrė kėngėtare, cila do tė ishte zgjedhja juaj?

Nėse nuk do tė isha bėrė kėngėtare, me siguri do tė kisha zgjedhur psikologjinė, si njė nga profilet e shkencave shoqėrore qė e kam goxha pėr zemė

Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron Thumb_52 Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron Thumb_53 Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron Thumb_54 Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron Thumb_55 Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron Thumb_56 Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron Thumb_57 Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron Thumb_58 Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron Thumb_59 Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron Thumb_60 Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron Thumb_61 Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron Thumb_62 Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron Thumb_63 Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron Thumb_64
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://vini-dj.4umer.com
 
Genta Ismaili, nuk jam ndarė nga Miloti pėr Bleron
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Adelina Ismaili, rikthehet ne skene ne shtator

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
WwW.ViNi-Dj.Tk :: Argėtim :: Thashetheme-
Kėrce tek: